Loading...

Як зміни клімату впливають на алергічні захворювання?

 

Світова наукова спільнота практично одностайно погоджується з тим, що на нашій планеті відбуваються глобальні зміни клімату: підвищення середніх температур та зміна погодних умов. Це веде до збільшення в повітрі концентрації пилку та не може не впливати на здоров’я людей, які страждають на алергічні захворювання

Зміни клімату впливають на продукцію та білковий склад пилку та грибкових спор, а також на їх викид, розповсюдження, перенос у повітрі та накопичення, які пов’язані зі зміною режимів дощів, вітрів тощо.

Зміни клімату призвели до збільшення тривалості сезонів цвітіння трав та дерев, а також до збільшення кількості пилку, що позначається на самопочутті людей із алергічним ринітом, кон’юнктивітом, бронхіальною астмою. Найбільш чутливими до цих змін є діти, люди похилого віку, особи з підвищеною чутливістю дихальних шляхів.

Провідну роль у глобальних змінах клімату грають так звані парникові гази: вуглекислий газ, закис азоту, метан, гідрофторвуглецеві сполуки, перфторвуглецеві сполуки, гексафторид сірки. Ці сполуки також чинять негативний вплив на дихальну систему, в першу чергу, у пацієнтів із бронхіальною астмою та хронічним обструктивним захворюванням легень.

Збільшення кількості повеней та штормів веде до підвищення сирості в приміщеннях та, відповідно, поширення пліснявих грибів. Останні можуть спричиняти не тільки алергічні захворювання, а й інші хвороби дихальних шляхів.

* DOES CLIMATE CHANGE IMPACT ALLERGIC DISEASE? / American Academy of Allergy, Asthma & Immunology